Stavebnice
datum vložení 24.2.2009

Protože se blíží uzávěrka objednávek, rád bych upřesnil, co všechno lze objednat. V tomto kole budu objednávat plošné spoje na výhybku CLC-1 (nové desky a pro zájemce, kteří zmeškali první kolo i tyto desky...). Do této sestavy lze objednat i filtrační tlumivky do zdroje (na jednu sestavu je třeba celkem 6 cívek). Protože jsem si prohlédl své záznamy, zjistil jsem, že někteří z vás, kteří již mají desky z prvního kola a evidentně chtějí tak stavět celou výhybku, si dosud neobjednali desky nové. Žádám je tímto, aby tak urychleně učinili, nicméně nikoho nenutím. více zde..

datum vložení 25.1.2008 - 14:47

Protože mám v poště množství dotazů na případné další kolo, mám pro vás následující návrh : po zkušenostech z minulých kol jsem ochoten udělat ještě jedno, ale již jen jako kompletní sadu, ve které bude vše potřebné, ovšem jen to, co jsem schopen zajistit. Sada by byla kompletní a nedělitelná, tzn. nebyly by možné alternace provedení, protože do toho už opravdu nemám chuť. více zde..

datum vložení 25.1.2008 - 14:47

Konečně jsem se dokopal k dokončení návrhu slíbeného zdroje s dálkovým ovládáním návazných zesilovačů. Trvalo mi to trochu déle, než jsem předpokládal, ale to nebylo nakonec na škodu věci, protože jsem si vše alespoň více promyslel. Návrh je hotov, ale nakresleno a vyrobeno to dosud není, máte proto možnost vše ještě zpřipomínkovat. Tedy stručný popis řešení: Vše, včetně dvou transformátorů ( toroidního hlavního a EI pomocného ), je na jediné desce rozměrů 220x120 mm. Hlavní transformátor je stejný jako použil PMA ve svém zdroji pro Dispre II, tj. 15 VA zapouzdřená Talema, pomocné trafo je 2,6 VA Hahn. Výška obou je taková, že umožňuje použití zdroje v krabici vysoké 1U. Talema nabízí také transformátor stejného půdorysu, ale s výkonem 25 VA, který je ale vyšší, takže při jeho aplikaci by bylo nutné použít krabici vyšší... více zde..